Inšpekcia
pred kúpou nehnuteľnosti

Inšpekcia domu

Inšpekcia bytu

Inšpekcia budovy

Akejkoľvek nehnuteľnosti

Kupujte iba preverenú nehnuteľnosť

Ušetrite na kúpnej cene a zbytočných opravách

Kupujete byt, dom, či iný objekt? Treba byť na pozore, pretože aj v zdanlivo dokonalej nehnuteľnosti sa môže vyskytnúť množstvo nástrah, ktoré vám v budúcnosti môžu znepríjemniť život. Nástrahy nebývajú iba finančné, kedy opravy môžu stáť aj niekoľko desiatok tisíc eur. Pri veľmi drahých nehnuteľnostiach môže byť suma ešte výrazne vyššia. Mnohé z nich, aj keď nie sú na prvý pohľad vidno, môžu ohroziť nie len pokojné bývanie, ale aj vaše zdravie a život. Takéto pasce neskrývajú iba staré alebo zrekonštruované nehnuteľnosti, bohužiaľ, je potrebné byť ostražitý aj pri novostavbách.

Odborne a hĺbkovo preveríme technickú, bezpečnostnú ako aj právnu stránku kupovanej nehnuteľnosti.

Nenechajte sa podviesť a kupujte iba preverenú nehnuteľnosť.

Dôkladná kontrola kupovaného priestoru

Vyhnite sa pri kúpe nehnuteľnosti skrytým nástrahám

Sme odborníci z oblasti stavebníctva, elektriky, plynu, vodoinštalácie ale aj realitného, stavebného a pozemkového práva. Disponujeme najmodernejšou technikou, ktorá odhalí aj neviditeľné závady, ako sú napríklad nesprávne zapojená elektroinštalácia, priesaky vody, úniky tepla a plynu a iné závažné problémy.

Všetci členovia nášho tímu majú dlhoročné skúsenosti a sú znalcami potenciálnych rizík. Našim klientom sme spolu ušetrili už milióny eur. Úspora na našich službách môže priniesť mnohonásobne vyššie náklady do budúcnosti.

Nehnuteľnosti máme pod lupou nie len vďaka našim skúsenostiam, ale aj najmodernejšej technike.

Inšpekcia nehnuteľností

Ako prebieha technická kontrola?

Pár hodín kontroly, spokojnosť na veľa rokov

Po kontaktovaní našej spoločnosti nám poskytnete základné údaje o veľkosti, polohe, type kupovanej nehnuteľnosti a požadovanej hĺbke kontroly. Po získaní údajov vám zašleme odhadovanú cenu za kontrolu. Následne, po odsúhlasení ceny vám vystavíme zálohovú faktúru na 50% z predpokladanej sumy a dohodneme si predbežný termín obhliadky.

Po pripísaní úhrady na účet sa vám ozve kontrolór nehnuteľností a potvrdí si s vami termín. Zvyšných 50% sumy za inšpekciu doplatíte priamo kontrolórovi na mieste obhliadky pred jej začatím. Pri obhliadke dôkladne skontrolujeme najrizikovejšie časti nehnuteľnosti a budeme vás informovať o predbežných nákladoch na odstránenie vád. V prípade záujmu vypracujeme aj výstupnú správu o kontrole.

Máte otázky? Kontaktujte nás!

Aká je naša odbornosť

Zverte kvalitu vášho bývania do rúk odborníkom

Členovia nášho tímu sú vysoko kvalifikovanými odborníkmi a zároveň držiteľmi povolení a certifikácií na výkon kontrolnej činnosti. Odborník, ktorý príde na obhliadku vašej nehnuteľnosti je revíznym technikom s dlhoročnou praxou. To znamená, že dokáže skontrolovať nehnuteľnosť nie len z funkčnej ale aj bezpečnostnej stránky. Disponujeme technikou v hodnote cez 50 tisíc eur. Čiže dokážeme nájsť aj tie najskrytejšie problémy. Pri špecifických závadách a problémoch dokážeme privolať aj ďalších špecialistov na konkrétnu problematiku.

Okrem technických odborníkov je členom nášho tímu aj advokátska kancelária, ktorá dokáže nehnuteľnosť skontrolovať aj po právnej stránke, aby sa predišlo prípadným problémom s nevysporiadanými podielmi, exekučným a iným problémom pri kúpe nehnuteľností.

Navyše, ďalšia členka nášho tímu dlhé roky pracovala v realitnej kancelárii a pozná nástrahy trhu. Preverí susedov, okolie a celkovú kvalitu bývania. Aj dokonalá nehnuteľnosť s problematickými susedmi nemusí byť ideálne bývanie.

Neriskujte a zverte sa do rúk profesionálom.

Koľko to bude stáť?

Ušetrite na kúpnej cene a zbytočných opravách

Ceny za kontrolu nehnuteľnosti nájdete v sekcii cenník. Avšak každá nehnuteľnosť je individuálna. Môžu sa v nej nachádzať špecifické problémy. Výsledná cena za obhliadku sa vypočítava na základe týchto faktorov: kde sa nehnuteľnosť nachádza (v Bratislave a okolí do 20km je cena vrátane výjazdu), aké sú jej rozmery, charakter a závažnosť nájdených problémov. Niektoré zistené problémy si vyžadujú hlbšiu analýzu.

Na výslednú cenu kontroly bude mať vplyv aj výber služieb a čas strávený na kontrole (niektoré nehnuteľnosti bývajú skontrolované za pár hodín, kontrola veľkých objektov môže zabrať aj niekoľko dní). Vplyv na výslednú cenu bude mať aj to, či si po kontrole budete želať vypracovanie výstupnej správy.

Pre zistenie cenovej ponuky sa nám preto neváhajte ozvať. Po zodpovedaní na naše otázky vám pripravíme cenovú ponuku.

Nenechajte sa podviesť a kupujte iba preverenú nehnuteľnosť

Predávajúci často ani netuší, aké nástrahy vám predáva. My ich nájdeme!

Vykonáme nielen kontrolu nehnuteľnosti, ale vybavíme za vás aj právne náležitosti

Kontrola elektriky

Kontrola elektroinštalácie

Nesprávne urobená elektroinštalácia vám môže spôsobiť množstvo nepríjemností. Sumy za opravu elektrickej inštalácie sa môžu vyšplhať až do desiatok tisíc eur. Čo je však horšie, neodborne zrealizovaná elektroinštalácia, môže byť životu nebezpečná, a ohrozíte nielen seba ale aj Vašich blízkych. Taktiež hrozí aj riziko požiaru a pokiaľ nemáte revíznu správu nedostanete nič ani od poisťovne

Kontrola vzduchotechniky

Kontrola vzduchotechniky

Vo vzduchotechnike sa nachádza množstvo nástrah a jediným problémom nebude jej nefunkčnosť. Staršie zariadenia vedia poriadne zaťažiť vašu peňaženku a mnohokrát bývajú neopraviteľné. Zanedbaná vzduchotechnika môže obsahovať baktérie a plesne, ktoré môžu ohroziť zdravie a život vás aj vašich blízkych. Nedajte sa podviesť my vám ju dôkladne skontrolujeme.

Kontrola kúrenia

Kontrola kúrenia

Neodborne namontované alebo zanedbané kúrenie môže spôsobiť, že zlyhá v období, kedy ho budete najviac potrebovať. Zima v nehnuteľnosti nebude jediným problémom. Opravy a výmeny kotla bývajú drahými položkami. Väčší problém však nastane, ak kúrenie praskne a zničí celý interiér vám aj vašim susedom. Navyše, pokiaľ nebude vykonaná revízia kúrenia nemusíte od poisťovne dostať ani cent.

kontrola zabezpečenia

Kontrola zabezpečenia

Nefunkčný alarm, opakované falošné poplachy v noci a kamery, na ktorých nie je nič vidieť – žiaľ aj toto sú časté prípady, kedy nie je možné vydať na zabezpečovací systém revíznu správu. Bez revíznej správy, alebo bez platnej licencie od policajného zboru, poisťovňa neakceptuje tieto namontované bezpečnostné systémy. Náš špecialista tieto systémy preverí, pretože zabezpečenie majetku je prioritou.

kontrola odpadových potrubí

Kontrola odtokových potrubí

Nefunkčné odtokové potrubie sa môže často zanášať, čo môže spôsobiť časté výjazdy “krtovacích služieb”. Kto ich zažil, vie, že cena jednoduchého výjazdu býva aj 300 eur. O vážnejších problémoch, kedy potrubie praskne alebo pretečie žumpa sa asi rozpisovať nemusíme. Fekálie a odpad bývajú dosť závažný problém, ktorý vám vie výrazne narušiť rodinný rozpočet a znepríjemniť život neznesiteľným zápachom.

Kontrola stavby

Kontrola stavby

Praskliny na stenách, uvoľnené parkety sú možno drobné prejavy opotrebovania. Rozšírené dilatačné škáry, hlboké praskliny na oporných múroch sú už prejavy, že so statikou stavby niečo nie je v poriadku. Ďalšou kapitolou je vlhnutie stavieb, či odpadávanie omietky, ktoré žiaľ postihuje aj novostavby. Vyriešiť tieto problémy býva často finančne nákladné, ba niekedy aj nerealizovateľné, preto je táto kontrola nesmierne dôležitá.

Kontrola únikov tepla

Kontrola únikov tepla

Rastúce ceny energií spôsobujú finančné problémy mnohým rodinám aj firmám. Pri nehnuteľnostiach sa často stáva, že teplo z budovy zbytočne uniká a hoci zvyšujete teplotu vykurovania, v priestore je stále zima. Nie len opravy, ale aj vysoké náklady na vykurovanie môžu poriadne prevetrať vašu peňaženku. Z tohto dôvodu je dôležité skontrolovať všetky úniky tepla, aby ste v budúcnosti týmto komplikáciám predišli.

Kontrola strechy

Strecha je základ každej nehnuteľnosti, avšak jej problémy majú často až fatálne následky. Pokiaľ nie je na streche správne vyhotovený bleskozvod, v prípade úderu blesku hrozí nebezpečenstvo požiaru. Ďalšími problémami sú priesaky vody alebo zatekanie vody do interiéru. Po rokoch degradujú aj izolácie plochých striech, preto je veľmi dôležitá kontrola každej strechy, aby ste vedeli predísť jej drahej oprave.

Kontrola plynu

Únik plynu je veľmi nebezpečný stav, kedy môže nastať nežiadúci výbuch alebo otrava plynom. To môže znamenať ohrozenie života a zdravia vás a vašej rodiny. Toto nebezpečenstvo nemusí nutne prichádzať iba z plynového sporáka, ale môže sa vyskytovať aj v prípade, že vlastníte nejaký iný plynový spotrebič, ako je napríklad kotol na vykurovanie. Preto kontrolu plynu vykoná priamo náš revízny technik.

Kontrola komína

V komíne sa po rokoch používania môže zhromažďovať decht. Ak sa majiteľ predávanej nehnuteľnosti o komín nestaral, práve komín môže byť zdrojom závažných finančných aj zdravotných problémov. Často sa stáva, že praskne stena komína, decht a sadze prenikajú do muriva a mnoho ďalších závažných problémov, ktoré môžu vyústiť až do požiaru, alebo môžu zapríčiniť otravu.

Kontrola škodcov

Šváby, ploštice, myši, potkany a mnoho ďalších nechcených domácich „miláčikov“, ktorí vedia výrazne znížiť kvalitu bývania, sú často veľmi podceňovaným problémom. Chrobáky a hlodavce sú prenášačmi rôznych chorôb až po tie najzávažnejšie. Zbaviť sa ich býva mnohokrát extrémne náročné, drahé a veľakrát neúčinné. Nekupujte mačku vo vreci, kupujte iba preverenú nehnuteľnosť.

Kontrola okolia nehnuteľnosti

Preverenie prostredia

Okrem dôkladnej kontroly technickej a právnej stránky nehnuteľnosti má vysoký vplyv na kvalitu bývania aj jeho okolie. Od problémových neprispôsobivých susedov až po nástrahy ako sú, hlučnosť, spaľovňa v okolí, nehnuteľnosť postavená na bývalom smetisku a mnohé ďalšie problémy, ktoré môžu narušiť vaše pokojné bývanie.  Z týchto dôvodov netreba podceňovať ani kvalitu okolia.

Kontrola vlkosti stavby

Kontrola vlhkosti objektu

Vlhkosť v nehnuteľnosti je častokrát skrytý nepriateľ. Môže ohroziť nie len samotnú nehnuteľnosť, ale aj zdravie jej obyvateľov.  Zvýšená vlhkosť funguje ako pozvánka pre mikroorganizmy ako sú roztoče. Ak sa k dlhodobo vlhkému vzduchu pridá aj vyššia teplota, zamorenie stien plesňami je len otázkou času. Spóry týchto plesní, ktoré následne vdychujeme, môžu spôsobiť zvýšenú chorobnosť a dokonca aj bolesti hlavy či únavu.

Kontrola fotovoltaiky

Veľký rozmach v poslednom období zaznamenali práve fotovoltaické elektrárne, ktoré sľubujú cestu k sebestačnosti. Žiaľ, veľké množstvo montáži však prinieslo už aj prvé úskalia v podobe niektorých vyhorených domov, odpálených spotrebičov, alebo že hlavne On-grid inštalácie nemohli byť pripojené do distribučnej sústavy. Práve preto Vašu fotovoltaickú elektráreň na budúcej nehnuteľnosti skontroluje priamo náš revízny technik s meracím prístrojom špeciálne určeným na revízie fotovoltaických elektrárni.

Kontrola skutočnej výmery nehnuteľnosti

Skutočná výmera

Určite poznáte príslovie “papier znesie všetko”. Výmera zapísaná v podkladoch však vôbec nemusí zodpovedať skutočnému rozmeru nehnuteľnosti. Pri dnešných cenách nehnuteľností každý meter štvorcový znamená tisíce eur z vašej peňaženky. Z tohto dôvodu je pri kúpe nehnuteľnosti dôležité si jej skutočné rozmery preveriť. Na túto kontrolu využívame najmodernejšie laserové zameriavače a neuniknú nám ani najmenšie rozdiely.

zdravotná kontrola nehnuteľnosti

Zdravotná kontrola

Okrem rizikových zdravotných faktorov v okolí, sa v mnohých starších nehnuteľnostiach môžu nachádzať aj priame zdravotné nástrahy. Pri ich stavbe totiž neplatili dnešné zákony a v stavebníctve sa často využívali zdravotne rizikové materiály, ako je napríklad rakovinotvorný azbest. Ten sa pri výstavbe nehnuteľností do roku 1989 používal kvôli jeho výborným tepelno-izolačným vlastnostiam. Problém však nastáva najmä pri jeho porušení a jeho odstránenie býva veľmi finančne a časovo nákladné.

Vecné bremená a záložné práva

Na nehnuteľnosti môžu byť zapísané rôzne záložné práva alebo vecné bremená. Ak kúpite nehnuteľnosť, ku ktorej je zriadené napríklad vecné bremeno práva dožitia, znamená to, že vám vo vašej nehnuteľnosti bude bývať cudzí človek, ktorý vám nie je povinný nič platiť a vy to musíte strpieť. Navyše, takúto formu vecného bremena nedokážete bez jeho súhlasu zrušiť. Nepríjemné, však? Preto nezabudnite ani na kontrolu nehnuteľnosti z právnej stránky.

kontrola susedov

Preverenie vlastníctva a exekúcií

Predstavte si, že ste si kúpili vašu vysnívanú nehnuteľnosť. A zrazu zistíte, že vám právne nepatrí, hoci máte kúpnu zmluvu. Takýto problém nastáva vtedy, ak nehnuteľnosť kúpite od nevlastníka (osoby, ktorá nie je skutočným vlastníkom danej nehnuteľnosti) alebo ak je nehnuteľnosť zaťažená exekúciou a predávajúci vám to zatajil. Preto nezabúdajte na preverenie nehnuteľnosti aj z právneho hľadiska.

Kontrola kúpnej zmluvy - nehnuteľnosť

Kontrola zmlúv s predajcom

Stáva sa aj to, že cieľom niektorých realitných kancelárií nie je predaj kvalitnej nehnuteľnosti. Niekedy ich zámerom býva predaj za každú cenu kvôli rýchlemu získaniu provízie. Na tom, či je nehnuteľnosť alebo vaša právna ochrana v poriadku im veľmi nezáleží. Sú prípady, že zmluvy nebývajú napísané kvalitne  a stavajú vás do nevýhodnej pozície. Bohužiaľ sa takéto prípady stávajú aj pri prestížnych menách. Chcete mať istotu?

Vyjednanie ceny za nehnuteľnosť

Vyjednanie lepšej ceny

Pri kúpe nehnuteľnosti častokrát nájdeme závažné problémy, ktorých opravy si vyžadujú značné investície, aj vo výške niekoľkých desiatok tisíc eur. Pri takýchto závadách je mnohokrát cena za nehnuteľnosť nadhodnotená. Po vykonaní inšpekcie a nájdení závad je veľká pravdepodobnosť, že aj nekompromisný predajca sám zníži sumu za nehnuteľnosť. A ak nie, máte priestor na vyjednávanie.

A omnoho viac…

Pozrite si nájdené závady veľkého rozsahu

Nestaňte sa obeťou!
Obráťte sa na nás

0910 681 668
nonstop

Aby domov
bol naozaj domovom