Pomoc
pri reklamáciách nehnuteľnosti

Reklamácia domu

Reklamácia bytu

Reklamácia budovy

Akejkoľvek nehnuteľnosti

Pomoc pri reklamáciách a odstraňovaní nedostatkov novostavieb

Kúpili ste si alebo dostavali vám novú nehnuteľnost a má nedostatky?

Aj novopostavená nehnuteľnosť môže skrývať množstvo problémov. Pri výstavbe mnohokrát developerské a stavebné spoločnosti šetria na kvalite materiálov a pracovnej sile. Netreba sa preto čudovať, že kvalita bývania v nových nehnuteľnostiach nie je príliš vysoká a vyskytuje sa tam množstvo závažných problémov.

Našťastie, na novopostavenú nehnuteľnosť platí záruka.

Máte problém s novou nehnuteľnosťou? Skontrolujeme konkrétne problémy na vašom byte, dome, či stavbe.

Viete, že na nehnuteľnosť platí záruka?

Preveríme kvalitu vyhotovenia nehnuteľnosti a začneme riešiť nedostatky s developerom, prípadne stavebnou firmou

Po preverení závady vieme vypracovať odborný posudok, s ktorým viete okamžite podať reklamáciu developerovi alebo stavebnej firme. Vo väčšine prípadov developer následne vady odstráni. V prípade vášho želania môžeme vykonať kontrolu aj po oprave reklamovaných častí.

Niekedy býva problém rozsiahlejší a daným problémom netrpíte iba vy, ale aj vaši susedia. Čo vtedy? Aj túto skutočnosť vieme zistiť a následne spolu s vašimi susedmi vyvinúť väčší tlak na developera, aby zjednal nápravu.

Vašu závadu dôkladne zdokumentujeme, aby ste sa mohli brániť a bývať komfortne.

pomoc pri reklamácii nehnuteľnosti
Právne poradenstvo a zastupovanie pri raklamáciách nehnuteľností

Keď to inak nepôjde

prídu na rad právnici

Niekedy sa stáva, že developer alebo stavebná firma, ktorá stojí za nekvalitnou stavbou, odmieta prijať reklamáciu alebo prestane komunikovať. Vtedy zostáva iba jediné, podať žalobu na súd. V prípade vašej úspešnosti v spore, súd developera rozhodnutím zaviaže opraviť existujúce nedostatky.

Pre vyššiu pravdepodobnosť vašej úspešnosti v spore budete potrebovať aj kvalitne vypracované revízne správy a znalecké posudky. S týmto všetkým vám pomôžeme. A okrem toho vás v spore vieme aj právne zastúpiť.

Aká je naša odbornosť

Zverte kvalitu vášho bývania do rúk odborníkom

Členovia nášho tímu sú vysoko kvalifikovanými odborníkmi a zároveň držiteľmi povolení a certifikácií na výkon kontrolnej činnosti. Technik, ktorý príde na obhliadku vašej nehnuteľnosti je revíznym technikom. To znamená, že dokáže skontrolovať nehnuteľnosť nie len z funkčnej ale aj bezpečnostnej stránky. Pri špecifických závadách a problémoch dokážeme privolať aj ďalších špecialistov na konkrétnu problematiku.

Členom nášho tímu je aj advokátska kancelária, ktorá v prípade neúspešnej reklamácie dokáže vypracovať podanie na súd (žalobu) a v prípade súdneho sporu vás vie aj právne zastúpiť.

Aj zdanlivo dokonalá nehnuteľnosť môže mať množstvo problémov.

Koľko to bude stáť?

Ušetrite na kúpnej cene a zbytočných
opravách

Každá nehnuteľnosť je individuálna. Môžu sa v nej nachádzať špecifické problémy. Výsledná cena za obhliadku sa vypočítava na základe týchto faktorov: kde sa nehnuteľnosť nachádza, aké sú jej rozmery, charakter a závažnosť nájdených problémov. Niektoré zistené problémy si vyžadujú hlbšiu analýzu.

Na výslednú cenu kontroly bude mať vplyv aj výber služieb, hĺbka kontroly, čas strávený na kontrole (niektoré nehnuteľnosti bývajú skontrolované za pár hodín, kontrola veľkých objektov môže zabrať aj niekoľko dní). Vplyv na výslednú bude mať aj to, či si po kontrole budete želať vypracovanie výstupnej správy, na základe ktorej môžete nehnuteľnosť reklamovať.

Nenechajte sa podviesť a domáhajte sa svojho práva na reklamáciu.

Čo vieme pre vás urobiť

Pomôžeme vám nielen s kontrolou nehnuteľnosti, ale vybavíme za vás aj právne náležitosti

Kontrola elektriky

Kontrola elektroinštalácie

Nesprávne urobená elektroinštalácia vám môže spôsobiť množstvo nepríjemností. Sumy za opravu elektrickej inštalácie sa môžu vyšplhať až do desiatok tisíc eur. Čo je však horšie, neodborne zrealizovaná elektroinštalácia, môže byť životu nebezpečná, a ohrozíte nielen seba ale aj Vašich blízkych. Taktiež hrozí aj riziko požiaru a pokiaľ nemáte revíznu správu nedostanete nič ani od poisťovne

Kontrola vzduchotechniky

Kontrola vzduchotechniky

Vo vzduchotechnike sa nachádza množstvo nástrah a jediným problémom nebude jej nefunkčnosť. Staršie zariadenia vedia poriadne zaťažiť vašu peňaženku a mnohokrát bývajú neopraviteľné. Zanedbaná vzduchotechnika môže obsahovať baktérie a plesne, ktoré môžu ohroziť zdravie a život vás aj vašich blízkych. Nedajte sa podviesť, my vám ju dôkladne skontrolujeme.

Kontrola kúrenia

Kontrola kúrenia

Neodborne namontované alebo zanedbané kúrenie môže spôsobiť, že zlyhá v období, kedy ho budete najviac potrebovať. Zima v nehnuteľnosti nebude jediným problémom. Opravy a výmeny kotla bývajú drahými položkami. Väčší problém však nastane, ak kúrenie praskne a zničí celý interiér vám aj vašim susedom. Navyše, pokiaľ nebude vykonaná revízia kúrenia nemusíte od poisťovne dostať ani cent.

kontrola zabezpečenia

Kontrola zabezpečenia

Nefunkčný alarm, opakované falošné poplachy v noci a kamery, na ktorých nie je nič vidieť – žiaľ aj toto sú časté prípady, kedy nie je možné vydať na zabezpečovací systém revíznu správu. Bez revíznej správy, alebo bez platnej licencie od policajného zboru, poisťovňa neakceptuje tieto namontované bezpečnostné systémy. Náš špecialista tieto systémy preverí, pretože zabezpečenie majetku je prioritou.

kontrola odpadových potrubí

Kontrola odtokových potrubí

Nefunkčné odtokové potrubie sa môže často zanášať, čo môže spôsobiť časté výjazdy “krtkovacích služieb”. Kto ich zažil, vie, že cena jednoduchého výjazdu býva aj 300 eur. O vážnejších problémoch, kedy potrubie praskne alebo pretečie žumpa sa asi rozpisovať nemusíme. Fekálie a odpad bývajú dosť závažný problém, ktorý vám vie výrazne narušiť rodinný rozpočet a znepríjemniť život neznesiteľným zápachom.

Kontrola stavby

Kontrola stavby

Praskliny na stenách, uvoľnené parkety sú možno drobné prejavy opotrebovania. Rozšírené dilatačné škáry, hlboké praskliny na oporných múroch sú už prejavy, že so statikou stavby niečo nie je v poriadku. Ďalšou kapitolou je vlhnutie stavieb, či odpadávanie omietky, ktoré žiaľ postihuje aj novostavby. Vyriešiť tieto problémy býva často finančne nákladné, ba niekedy aj nerealizovateľné, preto je táto kontrola nesmierne dôležitá.

Kontrola únikov tepla

Kontrola únikov tepla

Rastúce ceny energií spôsobujú finančné problémy mnohým rodinám aj firmám. Pri nehnuteľnostiach sa často stáva, že teplo z budovy zbytočne uniká a hoci zvyšujete teplotu vykurovania, v priestore je stále zima. Nie len opravy, ale aj vysoké náklady na vykurovanie môžu poriadne prevetrať vašu peňaženku. Z tohto dôvodu je dôležité skontrolovať všetky úniky tepla, aby ste v budúcnosti týmto komplikáciám predišli.

Kontrola plynu

Únik plynu je veľmi nebezpečný stav, kedy môže nastať nežiadúci výbuch alebo otrava plynom. To môže znamenať ohrozenie života a zdravia vás a vašej rodiny. Toto nebezpečenstvo nemusí nutne prichádzať iba z plynového sporáka, ale môže sa vyskytovať aj v prípade, že vlastníte nejaký iný plynový spotrebič, ako je napríklad kotol na vykurovanie. Preto kontrolu plynu vykoná priamo náš revízny technik.

Kontrola strechy

Strecha je základ každej nehnuteľnosti, avšak jej problémy majú často až fatálne následky. Pokiaľ nie je na streche správne vyhotovený bleskozvod, v prípade úderu blesku hrozí nebezpečenstvo požiaru. Ďalšími problémami sú priesaky vody alebo zatekanie vody do interiéru. Po rokoch degradujú aj izolácie plochých striech, preto je veľmi dôležitá kontrola každej strechy, aby ste vedeli predísť jej drahej oprave.

Kontrola komína

Neodborná inštalácia dymovodu, obitie drevom či zamurovanie do sadrokartónu môže v budúcnosti spôsobiť vážne problémy. Mnohí zabúdajú na fakt, že podľa zákona musí komín a jeho napojenie preskúšať kominár. Murovaný komín má horší ťah, je citlivý na vlhkosť, má nepatrnú odolnosť proti kyseline, ako aj zlú tepelnú izoláciu. V súčasnosti si môžete pri stavbe domu vybrať buď komín s kovovou (hliníkovou, pozinkovanou, antikorovou), alebo keramickou vložkou, ktorá má posúdenú zhodu ako stavebný výrobok. Vhodné komínové teleso vás na dlhý čas ochráni pred nebezpečenstvom vzniku požiaru či vyhorením sadzí.

Podanie reklamácie

Ešte pred tým ako sa rozhodnete podať reklamáciu, je dôležité, aby ste vedeli o všetkých nedostatkoch, ktoré má vaša nehnuteľnosť. Presne na to je tu náš tím odborníkov, ktorí nehnuteľnosť dôkladne skontrolujú a v prípade potreby o výsledku kontroly spíšu správu. Vypracovanie takejto správy vám pomôže efektívnejšie reklamovať nehnuteľnosť, pretože developer tak dostane konkrétny zoznam nedostatkov, ktoré žiadate vyreklamovať. Okrem toho, kvalitne vypracovaná správa predstavuje aj základný podklad pre vypracovanie a podanie žaloby v prípade, že developer reklamáciu nebude chcieť prijať.

Kontrola zmlúv s predajcom

Znalecké posudky

V prípade súdneho sporu môže súd nariadiť znalecké dokazovanie. V prípade, že súd nariadi znalecké dokazovanie a vyberie aj znalca, čas konečného rozhodnutia sa predĺži. Ak však nechcete, aby spor trval večnosť, znalecký posudok môžete predložiť aj vy. V takom prípade sa znalecký posudok podáva naraz so žalobou.  Ak má takýto posudok všetky zákonné náležitosti a obsahuje vyhlásenie o tom, že znalec si je vedomý následkov vedome nepravdivého znaleckého posudku, súd na takýto posudok nahliada ako keby bol vypracovaný súdom ustanoveným znalcom. Preto je vypracovanie znaleckého posudku ešte pred podaním žaloby pre vás úsporou času.

Právnik

Príprava žalôb

Ak ste už dospeli do štádia, kedy je nutné sa s vašim problémom obrátiť na súd, je potrebné vypracovať žalobu. Aby súd žalobu akceptoval, musí spĺňať náležitosti stanovené zákonom. V prípade, že nemáte žiadne skúsenosti s podávaním návrhov na súd, môže sa vám stať, že vaša žaloba bude pre súd neúplná alebo nezrozumiteľná a súd vás vyzve na jej doplnenie. Zároveň môže súd vašu žalobu vyhodnotiť ako nedôvodnú a vyzvať vás na jej späťvzatie. Podanie návrhu na súd je preto vhodné zveriť do rúk odborníkom. V prípade, že nedisponujete vlastným advokátom, žalobu môže za vás vypracovať naša spolupracujúca advokátska kancelária.

Revízna správa

Revízne správy na súd

V prípade, že dodávateľská firma alebo developer odmieta prijať akúkoľvek reklamáciu, dokážeme vypracovať revízne správy. Na základe nich budete poznať všetky nedostatky a bezpečnostné riziká spojené s nekvalitne odvedenými prácami. Zdokumentované problémy budú podkladom pre inú firmu, ktorá ich bude odstraňovať. Zároveň si na súde budete môcť vymáhať škodu od pôvodnej firmy alebo developera, ktorý vám vašu nehnuteľnosť predal. Pri kvalitne napísanej revíznej správe nie je možné poprieť žiadne nedostatky spôsobné neodbornou alebo zanedbanou kvalitou práce.

Advokástka kancelária

Právne zastupovanie

Súd začal a výhra súdneho procesu si vyžaduje silnú dôkaznú situáciu a ovládanie jednotlivých ustanovení zákona. To, aby ste mohli nad dodávateľskou firmou zvíťaziť, je aj v rukách kvalitného advokáta. Často je dodávateľská firma ochotná zaplatiť radšej skúseného advokáta, ako by vám mala uhradiť náhradu škody alebo zjednať nápravu. Aj keď v bežných civilných sporoch zastupovanie nie je povinné, je vhodné nebyť na súde sám. Vďaka skúsenému advokátovi, ktorý vás bude zastupovať, môžete súdny spor vyhrať a ušetriť množstvo peňazí, ktoré by ste museli investovať o nevyreklamovaných opráv.

Nestaňte sa obeťou!
Obráťte sa na nás

0910 681 668
nonstop

Aby domov
bol naozaj domovom