Neviditeľná chyba za 20 000 Eur

Náš revízny technik si to hneď všimol. Pri kontrole nehnuteľnosti sme našli skrytú indíciu, že niečo nie je dobre. Vedeli sme, že toto opraviť bude veľký problém, preto sme vraveli, že oprava sa môže vyšplhať až na 20 000 EUR a odporúčali sme preto z kúpnej ceny znížiť minimálne túto sumu.

Pôvodná elektroinštalácia vyzerala takto :

Na fotografiách vidíme množstvo všelijakých farebných káblov, ktoré sú v čiernom zväzku izolačnej pásky. Nič nie je označené ! Ale čo s tým?

Našli ste chybu? Skúsime vám trošku pomocť …

Už viete kde je problém?

Pokiaľ ste si odpovedali nie, skúsime vám to vysvetliť. Celá elektroinštalácia je urobená neodborne a hlavne v starom SMART systéme kde nie je dokumentácia. Množstvo nesprávne a neodborne zapojených a odhalených káblov spôsobuje, že elektroinštalácie nefunguje tak ako by mala. Hodnota, ktorú vidíte na zariadení predstavuje vysokú prahovú hodnotu keď sa zopne svetlo v obývačke ……

V takomto prípade neostáva nič iné, ako vymeniť komplet celú elektroinštaláciu, pretože toto nebude možné opraviť.

Pán nás požiadal aj o kontrolu opravy elektroinštalácie

Boli sme teda aj pri výmene elektroinštalácie, ako môžete vidieť na fotografiách, celý priebeh výmeny sme si zaznameli. Bolo potrebné odstrániť celú pôvodnú elektroinštaláciu a urobiť ju nanovo. Cena nového vyhotovenia elektroinštalácia predstavovala 20 000 Eur.

Kontrola po dokončení novej elektroinštalácie

Novú elektroinštaláciu sme, samozrejme, znova skontrolovali. Na kontrole bol priamo revízny technik, ktorý realizáciu novej elektroinštalácie vyhodnotil kladne a majiteľovi nehnuteľnosti vyhotovil aj revíznu správu.

Ako ste mohli vidieť na tomto prípade, elektroinštalácia je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú je potrebné v nehnuteľnosti skontrolovať. Neodborne vyhotovená elektroinštalácia vám môže spôsobiť nie len finančné problémy, ale môže ohroziť aj vaše zdravie alebo život.

V prípade, že by majiteľ nehnuteľnosti tento problém neriešil a nedal by si elektroinštaláciu skontrolovať, celá elektroinštalácia by mohla vyhorieť a investícia do opráv nehnuteľnosti by bola o dosť vyššia ako investícia do výmeny samotnej elektroinštalácie.

Nechcete, aby to u vás dopadlo takto?

Kontaktujte nás

Zavolajte nám

Volajte

 v pracovné dni
od 10:00 do 19:00

napísať email

Pošlite email

Nonstop

Pošlite SMS

Nonstop

Poslať SMS správu

Otázka cez formulár

Nonstop